about-us

Hakkımızda

1999 yılında kurulan Kanguru Gıda Türkiye’deki kahve sektörüyle birlikte büyümüş ve gelişmiştir. İlk seneler kavrulmuş kahve ithalatı ve satışı ile kahve piyasasına adım atıp 2002 yılında kendi tescilli markası Cool Beans Coffee Roasters’ı hayata geçirerek ünvanına ROASTER’ı eklemiştir. Özel kavurma yöntemleri ile kahvenin tadını ve aromasını ön planda tutarak kaliteye önem vermektedir. Horeca sektörüne hizmet veren Cool Beans Coffee Roasters Espresso, Filtre Kahve, Yöresel ve Aromalı Kahveleri yüksek kalite olup %100 Arabica çekirdeklerinden oluşmaktadır.

Horeca sektörüne kahvenin yanında kahve makineleri ile de hizmet veren firmamız Fetco Filtre Kahve Makineleri, Victoria Arduino Espresso Makineleri ve Jura tam otomatik Kahve Makinelerinin satışını yapmaktadır.

2014 yılında yeni binasında hizmete giren firmamız bünyesine ‘İstanbul Kahve Akademisi’ni katarak kahve eğitimlerinin düzenlendiği bir merkez açmıştır.  Kahve eğitimlerinde baristalara, kafe işletmecilerine, kahve meraklılarına kahveyi a’dan z’ye tadıp hissederek öğrenebileceği pratik eğitimler düzenlenmektedir.

Kahvede kaliteye ve eğitime önem vererek sektöre değer katan firmamız gelişime ve yeniliklere açık hep daha iyiye odaklanarak kahve yolculuğuna keyifle devam etmektedir.

Misyonumuz

Sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübemizi firmalarla, müşterilerimizle paylaşarak köprü görevi gören, sektörün gelişmesine katkı sağlayarak çevreye ve topluma sürekli değer katan, ürün çeşitliliği, kalitesi ve uyguladığı fiyat politikaları ile rakiplerinden farklılaşarak müşterilerine en iyi hizmeti verebilen bir şirket olmak misyonomuzdur.

Vizyonumuz

Sektörde öncü, hizmetinde örnek ve müşterinin ilk tercih ettiği firma olarak edindiği başarıyı kalıcı kılmak. Uzman kadromuzla doğru, güvenilir ve etik değerlere uygun, çözüm hizmeti vermek.